МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Jan 292013
 

Київ, 29.01.2013

Передруковую статтю про мене і про моє голодування, яка вийшла в «Газеті по-українськи», у випуску № 1554, в рубриці «Здоров’я». Авторка — Катерина Гончарова.

Киянин 27-річний Андрій Богданович два роки голодує три дні на тиждень. Не їсть і не п’є по понеділках, середах і п’ятницях.

— Важив 130 кілограмів. Якось прочитав у інтернеті розповідь чоловіка, який не їв і не пив по суботах. Вирішив теж спробувати, бо хотів вивести з організму шлаки і скинути зайву вагу. Наступного дня була субота, то я нічого не їв і не пив. Далося це легко — голоду майже не відчував. Усвідомив, що їжа лише підтримує життя. Довгий час можна прожити без харчів. Став почуватися набагато краще, у тілі з’явилася легкість.

Перші кілька тижнів Андрієві снилася їжа. Але на ранок їсти не хотілося.

— Згодом звик. Вирішив, що можна голодувати й більше днів. Близько місяця не їв по понеділках, середах і п’ятницях, але пив у ці дні кефір. Потім лише чай чи курячий бульйон. Але прочитав, що це не голодування, а жорстка дієта. Перейшов на воду.
В інші дні їв супи, каші, смажену картоплю. Від м’яса відмовився.

— Відчув, що організм звик. У понеділок, середу і п’ятницю їсти хочу менше, ніж в інші дні. Перестала снитися їжа, вже за день напередодні голодування зникає апетит. Перевірився в гастроенетролога. Сказав, зі шлунком все в порядку.

За перший рік голодування скинув 20 кг. За другий схуд ще на 10.

Столичний дієтолог Оксана Скиталінська застерігає, що відмова від їжі три дні на тиждень може нашкодити організму.

— Голод — це сильний стрес. Щоб жити, тілу потрібна енергія, а її ми беремо лише з їжі. Коли харчі не поступають у шлунок, організм починає брати енергію з жиру, що є в організмі. Тоді людина худне, але втрачає багато сил.

Від голодування серце працює вдвічі швидше. Від цього сильно виснажується.

— Ми ж дихаємо й рухаємося, серце скорочується, мозок працює. Одноденне голодування організму не шкодить, але якщо воно повторюється через день, з часом виникне дефіцит поживних речовин. Найперше — білків. Тоді організм бере їх із власного тіла Від цього зменшуються м’язи. Коли печінка не отримує білка, то починає використовувати власні клітини. Також розвивається застій у жовчних шляхах.

Радить замість голодування щотижня влаштовувати розвантажувальні дні.

— У цей період можна пити лише кефір, їсти знежирений сир. Інші харчуються вареною гречкою, п’ють соки. Корисні також морква, капуста, банани. Не можна їсти солодощів і смаженого. Але повністю відмовлятися від їжі не варто. Ми ж не ведмеді, які впадають у сплячку й можуть прожити без їжі.

Голодування 2011-2013

  • Vlad

    сало – сила! 🙂

  • Антон Терехов

    Как будто, даже, цветы расцвели )

  • Andri

    Красень! )

  • Oksana

    Молодець! Така стабільність та систематичність говорить про силу волі та силу духа. В наш час не так багато чоловіків можуть цим похвалитися.
    Результат очевидний.

  • Андрій

    Молодець, Андрію! Разом з тим, більше погоджуюсь із дієтологом: розвантажувальні дні і розуміння, що кожен продукт дає нашому тілу. Зберігати баланс білків, жирів та вуглеводів. Пам’ятати про вітаміни та мікроелементи. Не тільки худнути, а й тренувати м’язи!
    В усьому потрібна міра, баланс, гармонія!

  • Валентина

    Андрюшка – мой одноклассник!!!!! Респект тебе)))))

  • Aazak

    Андрей, тебе срочно нужен турник и брусья!!

    • Прямо таки срочно? 🙂

      • Aazak

        Ну попробуй, результатом будешь очень доволен!

        • Спасибо за совет!

        • Олег

          Згідний, для скидання ваги фізичне навантаження краще, ніж голодування.
          Але голодування іноді дуже сильно допомагає. Від наслідків не правильного харчування – це однозначно.
          Мені одного разу поставили діагноз “алергія на їжу” – понавиписували всяких таблеток. Звісно я їх не купляв, бо майже ніколи не купляю, ще не приспічило. Замість того 1 день поголодав. Правда дотримався рекомендації лікаря: не їсти нічого червоного, гострого, солодкого і т.д. Симптоми поділися зразу, перейшов до звичного харчування через півмісяця.
          Я голодувати не дуже люблю – в очах темніє. Спочатку треба, щоб організм отримав нормальну кількість поживних речовин, а це дуже складно. Тому для пересічної людини голодування – це засіб лікування не в першу чергу.
          Зараз рекомендують вживати БАДи. Вони є різні, я пробував від Amway, бо їм ще довіряю, вітчизняним виробникам – ні. Також треба спочатку проходити очищення організму (вживати клітковину), потім БАДи.
          Я не експерт в таких питаннях, але це моя думка, сформована на інформації з різних джерел, в тому числі зі свого маленького досвіду.