МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Jul 042014
 

Київ, 03.07.2014

Розміщую відео з моєю участю в ефірі телеканалу «112 Україна». Обговорювали проблеми з малими архітектурними формами і тимчасовими спорудами в Києві, проблеми з їх демонтажем та перспективи благоустрою столиці.


Ролик також можна подивитись на YouTube

І ще передруковую публікацію прес-служби партії «Демократичний Альянс».

Демократичний Альянс знає, як безболісно видалити МАФи з Києва

Заступник голови партії Демократичний Альянс Андрій БОГДАНОВИЧ розповів в прямому ефірі про дражливе для Києва питання, яке партія Демократичний Альянс вже почала вирішувати — МАФи (кіоски, ларьки, мала архітектурна форма — тех.) та їх незаконне встановлення.

Офіційно в базі даних Департаменту благоустрою зареєстровано 9 906 МАФів. 2 728 з них взагалі не мають жодної дозвільної документації. Інші фактично є незаконними, починаючи з 1 січня 2014 року.

Але насправді експерти нараховують в столиці України від 20 000 до 30 000 кіосків з пивом та цигарками, ларьків із пресою, кава-машин найдивакуватіших форм та вагончиків із шаурмою.

«Вони просто з’являються одного ранку нізвідки, як гриби після дощу. І звісно ж, не мають жодної реєстрації. Часто їх встановлюють на зелених зонах, на місці теплових та електрокомунікацій.

Фактично, таким чином здійснюється захоплення земельної ділянки, а це вже кримінальне правопорушення. Більшість малих архітектурних форм «кришують» народні депутати, міліція, працівники прокуратури. Через те, що повний, системний облік МАФів у Києві ніхто не веде, прізвища більшості власників цього бізнесу для киян — таємниця за сімома печатками», — розповідає демальянсівець Андрій БОГДАНОВИЧ.

Основна відмовка, якою оперують бюрократи — «в бюджеті Києва не вистачає коштів на демонтаж кіосків».

«За підрахунками чиновників, комунальному підприємству потрібно заплатити близько 4 500 гривень за демонтаж одного МАФу. Звісно, реально ціна цього процесу набагато менша.

За цих умов, існують приватні фірми, які за минулої влади вигравали тендери на демонтаж тимчасових спаоруд. Наразі договори з ними вжезакінчились, проте вони знайшли інший спосіб заробітку — вони вночі забирають МАФи на спеціальні «штрафмайданчики», звідки потім повертають вдасникам за грошову винагороду», — розповів демальянсівець.

Демократичний Альянс виступає за відкрите обговорення та врегулювання питання МАФів з бізнесом та громадськістю. Щоб зберегти робочі місця та налагодити прозорий потік коштів до бюджету, заступник голови партії Демократичний Альянс Андрій БОГДАНОВИЧ запропонував альтернативне рішення.

В програмі Демократичного Альянсу до Київради запропоновано гідною заміною МАФам зробити магазини на перших поверхах будинків.

Для зацікавлених у вирішенні проблеми інформуємо, шо в рамках роботи Демократичного Альянсу діє робоча група на чолі з Андрієм БОГДАНОВИЧЕМ, присвячена проблемі МАФів. Її члени проводять зустрічі з різноманітними організаціями та чиновниками, що задіяні в даній сфері, відпрацьовуються механізми демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд.

Раді повідомити, що вже є певні позитивні результати в рамках пілотного Подільського району. Приєднатися можна, зв’язавшись по телефону 067-837-8-222 (Андрій).