МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Dec 182012
 
Не курити!

Київ, 18.12.2012

Нещодавно я писав як уникнути штрафів за «бездимний» закон. Зараз же хочу розказати, як змусити інших його виконувати.

Отож, якщо ви попали в заклад громадського харчування, де курять сигарети, кальяни, електронні сигарети, або де розміщено попільнички (а значить існують умови для куріння), вам необхідно виконати декілька простих кроків.

Найперше, що на мою думку треба зробити, це викликати адміністратора закладу та поцікавитись, чи знає він про існування закону, який забороняє куріння в закладах ресторанного господарства та розміщення в них попільничок, а також про те, що за його порушення передбачено штрафи від 1 000 грн до 10 000 грн (Закон Україн «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»).

Розумний адміністратор при цьому одразу вживе заходів, щоб припинити куріння інших відвідувачів та прибере попільнички.

Якщо ж це не допомогло, і сусіди по приміщенню продовжують на вас диміти, другим кроком може бути інформування курців про заборону куріння, а також про штрафи у розмірах від 51 грн до 340 грн (ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), і про ваш намір, у разі неприпинення куріння, викликати міліцію.

Якщо ж і це не спрацювало, то третій крок, — це дзвінок до міліції на лінію 102 та інформування про порушення закону. Черговому необхідно повідомити про адміністративне правопорушення (статтю кодексу див. вище), назву закладу, його адресу, та в чому суть порушення.

Далі можете взяти собі чашечку кави та спостерігати за розвитком подій — на ваш виклик має приїхати наряд міліції та скласти на порушника протокол. 🙂

Ну і останній, четвертий крок, — це направлення скарги до Інспекції з питань захисту прав споживачів. Адже головне для нас — змусити саме заклади харчування виконувати норми закону.

Для того, щоб поскаржитись, необхідно дізнатись в кутку споживача форму (ФО-П, ТОВ тощо) та назву суб’єкту господарювання (зазвичай вона відрізняється від напису на вивісці закладу), фактичну та, бажано, юридичну адресу.

Вписавши зібрану інформацію до скарги, приклад якої можете скачати з сайту у форматах DOC або PDF, сміливо відправляйте її поштою до Інспекції з питань захисту прав споживачів у вашому місті (області) та через місяць чекайте на відповідь.

Найголовніше, що треба усвідомити — це те, що виконання чи невиконання будь-якого закону, навіть найкращого, залежить виключно від нас з вами!

  • 4454

    Как же мне противна твоя рожа…Ты как та шавка цепляешься за “сенсационные” темы в целях прославиться..Кому твои сраные советы и твое сраное мнение нужны?

  • Shusha

    Очевидно, что ты таки олигофрен. Читаю эти бредни и еще раз в этом убеждаюсь

  • Natalia

    а вот такой ход от ассоциации рестораторов Украины- ресторанам дешевле 2 раза в неделю платить штрафы, чем отказывать своим клиентам в курении. Так что закон работать не будет, это было ясно еще тогда, когда его приняли. всегда найдутся пути, что бы обойти любой закон. А так как людей, которые курят очень много и из-за закона рестораны теряют около 30% прибыли, никто не будет его выполнять. так что придется вам терпеть все-таки тех, кто курит!) удачи!

    • Максимальный штраф для рестораторов — 10 тыс грн. Не думаю, что они смогут платить по 20 тыс в неделю… 🙂

      • Natalia

        Смогут, потому что прибыль которую они теряют, больше чем 20 тыс в неделю

        • Вы очень преувеличиваете их недополученную прибыль. Практика принятия подобных законов во всём мире такова, что прибыл только возрастает — ведь в рестораны начинают ходить с детьми, целыми семьями, так как там уже не курят.

          • наталья

            Вы забываете, что есть масса заведений, которые не ориентированы на детей. Более того, думать о том, что раз не курят, то больше народу будет ходить – ошибочно. Да и потом, у ресторанов все на мази с проверяющими, обычно..никто не будет платить по 20 штук в неделю

            • То, что я написал — европейская практика. И первый штраф в 10 тыс. уже выписали в Киеве одному ресторану…

    • Artem

      Ну что же, вот прошло несколько лет. Выполняющие этот популисткий закон рестораны уже многие закрылись, а нашедшие лазейку ломятся от клиентуры, готовой разорвать тех, кто посмеет пожаловаться, т.к. оставшиеся места, где можно курить, берегут как зеницу ока.

      • Вы преувеличиваете. Почти во всех ресторанах запрещено курить. Не без исключений, есть нарушители, но исключения только подтверждают правила.

        • Artem

          Запретить проще всего. А как насчет прав курящих? Этот закон дискриминационный, т.к. поставил одних ниже других без объективных на то оснований. Почему не сделать официально рестораны только для курящих, а не передавать друг другу адреса оставшихся заведений, как в СССР “чертовы читалки”?

  • Mykola Netudykhata

    Пане Богда, скажіть, будь ласка:
    1) яка схема діє, коли палять у поїзді чи електрички?
    2) Якщо порушник у ресторані піде із закладу до того, як приїде міліція, що тоді буде далі? 

    • 1. Можете поскаржитись проводникові, дізнатись в нього, як викликати міліцію, і скаржитись безпосередньо міліції. Тоді курцям-порушникам загрожуватиме штраф.

      2. Якщо курець піде, то звичайно, ви йому вже нічого не зробите. Самостійно його затримувати до приїзду міліції ви не маєте права. Тому тут більше треба працювати на випередження і скаржитсь на заклад харчування, який дозволив куріння на своїй території.

      • Mykola Netudykhata

        Дякую дуже!!!

  • Гаврюшин Артём

    Сейчас есть какие-то изменения в законе?

    • Что касается описанного выше — нет.

      • Гаврюшин Артём

        а как же тогда “кальянные” или то, что сейчас в крупной сети кофеен массово устанавливаются кальяны? Это незаконно?