МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Aug 022013
 

Київ, 02.08.2013

Раніше я розказував, як можна прибрати незаконний МАФ. Зараз же хочу поділитись досвідом щодо того, як боротися з незаконними дорожніми знаками.

Відносно недалеко від мого будинку будується торговий центр. Один з виїздів майбутньої (як я припускаю) парковки планують організувати так, щоб рух машин був спрямований через нашу прибудинкову територію.

Хитрі забудовники вирішили полегшити життя своїм майбутнім клієнтам за рахунок мешканців наших будинків, і встановили два дорожні знаки — 2.3 «Головна дорога» та 2.1 «Дати дорогу».

Зі знаками

Після цих маніпуляцій, всі поодинокі водії наших будинків змушені були б стояти в черзі і пропускати на перехресті величезний потік бажаючих заїхати на територію торгового центру та виїхати з неї.

Логічніше було б організувати рух таким чином, щоб дві-три машини на годину, які виїжджають з дворів та приїжджають до будинків, могли рухатись без перешкод, а весь інший час був би вільний для автівок, які хочуть потрапити на територію торгівельного центру, або покинути її.

Окрім того, що поточна схема була не логічною і не зручною, так ще, на скільки мені відомо, дорожні знаки заборонено встановлювати на прибудинковій території. Тому я вирішив дізнатись інформацію щодо законності встановлення цих знаків і надіслав до Київської держадміністрації електронною поштою такий запит.

Запит на інформацію

Через деякий час, чудесним чином знаки зникли.

Без дорожніх знаків

А ще пізніше, я отирмав від КП «Київдорсервіс» таку відповідь на свій запит, який чомусь вони назвали зверненням. 🙂

Відповідь на запит

Тож, якщо ви сумніваєтесь в законності встановлення тих чи інших дорожніх знаків — дійте за моїм прикладом! 🙂

  • Андрій

    Андрію, мені багато разів розпорядники інформації подібні запити перекваліфіковували на звернення громадянина. І Вам пощастило, що вони вони відповіли по суті, а не надіслали цілу сторінку опису, що мій лист не підпадає під ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, а тільки під ЗУ “Про звернення громадян” і не попросити оформити листа у відповідності до ЗУ про звернення громадян. Адже у запиті на інформацію сулжбовці інформують і не можуть давати оцінку законності чи незаконності, перевіряти інформацію тощо.

    • Суть в правильному формулюванні питання. Так, я пішов не певну хитрість. І з точки зору закону, в даному випадку, з мого боку було б більш правильно надіслати звернення, в якому попросити перевірити законність встановлення знаків та при незаконності — прибрати. Але в такому випадку мені довелося б чекати 30 днів, як це передбачає закон “Про звернення громадян”. Саме тому, щоб отримати результат в п’ятиденний строк (як це передбачається законом “Про доступ до публічної інформації”), я не просив проводити ніяких робіт, а просив лише надати інформацію щодо законності встановлення знаків (так/ні), а також просив надати копії документів. В такому випадку, знову ж таки, з точки зору закону, ропорядник міг нічого зі знаками не зробити, і лише відповісти, що вони встановлені незаконно. Але ж вони розуміють, що наступним моїм кроком буде скарга на їх бездіяльність, тому для них легше було прибрати ці знаки в п’ятиденний термін. Таку схему я використовую вже не в перше, що і вам раджу! 🙂