МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
May 122011
 

Сьогодні створюю нову рубирку під назвою «Наша судова влада», в якій буду розповідати про свій досвід взаємодії з судовою гілкою влади. Сподіваюсь, вам це буде цікаво і корисно.


Київ, 12.05.2011

Перша публікація, з цієї серії, присвячується моїй улюбленій бабусі Валентині Федорівні, права котрої я зараз відстоюю, як вповноважений представник.

Дана справа стосується незаконних дій Пенсійного фонду України, що не добплачував в повному обсязі, починаючи з 2006 року, їй соціальну допомогу, як дитині війни. Дана доплата повинна була здійснюватись відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

За основу я взяв зразок позовної заяви з сайту адвоката Кучерявого Олега Петровича, за що йому окрема подяка.

Позовна заява 01
Позовна заява 02
Позовна заява 03
Позовна заява 04

Більше ніж через місяць, я отримав повістку про виклик до суду, на 9 год. 10 хв., де мало вирішуватись питання про поновлення строку. Адже по Кодексу адміністративного судочинства України, строк подання до суду — 6 місяців. Я ж в позовній заяві просив зобов’язати Пенсійний фонд України перерахувати доплату за термін більший ніж три роки. Оскільки нам не було відомо про те, що вони здійснюють доплату не в повній мірі, а по КАС термін подання обчислюється з того моменту, як особа дізналась про порушення її прав, то я вважав, що строк не пропущено.

По прибутті в суд виявилось, що передімною ще дві особи — якісь дідусь і бабуся, котрим призначили відповідно на 9:00 та 9:05. Нагадую, що мені було призначено на 9:10. Ось так швидко працює наша судова система… 🙂 Більш того, виявилось, що є ще люди, яким призначили на 9 годину 10 хвилин, як і мені. Подивившись на дошці об’яв розклад слухань, я виявив, що наша з бабусею справа взагалі не має сьогодні розглядатись. Тоді я зайшов до кабінету, де знаходились помічник та секретар судді, і показав виклик. На що мені відповіли, що таки розглянуть мою справу.

Почали прийом з запізненням хвилин на 15-20 (нагадую, по розкладу — 5 хв. на одну справу). Ніхто нікого не викликав, заходили за «живою» чергою, орієнтуючись на власний призначений час, але передімною все ж таки проскочила одна-дві людини, яким було призначено розгляд пізніше, ніж мені. В принципі, виходили з кабінету дійсно швидко, і я зрозумів чому, коли сам зайшов.

Самої судді в кабінеті не було. Чи то секретар, чи то помічник судді, одразу запропонував мені написати заяву про те, що я прошу розглядати справу без моєї участі. На що я відповів, що не бачу в цьому сенсу, адже я вже прийшов, я вже тут, і готовий представляти інтереси позивача. Цей діалог був циклічним, в якому мені тричі повторювали одну і ту саму фразу: «Ну я же вам объяснила, что вы можете написать заявление, чтобы рассматривали в ваше отсутствие», а я тричі відповідав: «Навіщо мені писати цю заяву, якщо я вже прийшов на засідання, на яке мене було викликано повісткою?». Звичайно, я розумів до чого це, — судді хочеться по-менше роботи, але в такому випадку самій і треба було відкривати справу у скороченому провадженні, інакше це якась профанація виходить. На цьому мене попросили почекати в коридорі, сказвши, що справа буде слухатись в 10:00.

О десятій мене викликали, і почалось засідання. Це був той самий кабінет, де я спілкувався з секретарем та помічником. Маленька така кімната 2 на 2 метри, з трьома столами, які займали майже всю площу приміщення. Прапора та герба на стіні не було. Суддя Захарчук Світлана Степанівна, що була без мантії, з невдоволеним і відстороненим виглядом провела слухання, в якому задала кілька питань, а я надав пояснення. Іноді вона говорила настільки швидко і нерозбірливо, що важко було її зрозуміти. Після цього суд видалився в нарадчу кімнату, а мене знову відправили в коридор.

За 15-20 хвилин суддя повернулась і зачитала наступну ухвалу. Вибачайте за погану якість — суд мабуть економить на тонері. Мені довелося спочатку зробити копію з підвищеною контрастністю, і лише потім відсканувати — інакше взагалі нічого не було видно.

Ухвала 01
Ухвала 02

Виходячи з кабінету суддя сказала своєму чи то помічнику, чи то секретарю: «і на скорочене провадження цю справу».

Хочеться звернути увагу на безпідставну, на мою думку, відмову, оскільки аргументація Подільського районного суду м. Києва була з посиланням на ч. 2 ст. 99 КАС України. В цій статті йдеться про те, що строк звернення до адмінсуду обчислюється з дня, коли особа дізналася про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відносно того, що дізнались ми лише з відповіді Пенсійного фонду 04.04.2011 (а вже 05.04.2011 подали позов до суду), йшлося і в позовній заяві, і в моїх усних поясненнях, проте, суд це проігнорував.

Ось така правова держава і судовий захист населення.

Наразі мною вже підготовлено апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду, яку я завтра ж і подам.

На цьому, поки що все… 🙂


Додано 13.05.2011:
Сьогодні подав апеляційну скаргу через суд першої інстанції.

  • Алексей

    Аналогичная ситуация! Отказы в том же духе.Только ухвала пришла письмом и по истечению всех сроков!

  • Віктор

    Спасибі, цікаво! Я сам готував всі документи (лист до Пенсійного фонду, адміністративний позов до суду) для своєї тещі у березні 2011р. (хоча я і не юрист – зразки знайшов по інтернету: дякую добрим людям). Рішення (постанову отримано листом у кінці травня), за ухвалою сам ходив до суду: присудили за останні 4,5 місяці (зробив помилку – вказав у позові точну дату).
    А чи можна отримати на електронну адресу (чи щоб Ви виклали на цьому сайті), в найкоротший термін, зразок апеляційної скарги?
    Завчасно дякую!
    Вам – удачі в протистоянні з Пенсійним фондом!
    05.06.2011р.

    • Андрей Богданович

      Надіслав вам електронною поштою.

      Вам теж удачі!

  • Віктор

    Дякую за надісланий зразок апеляційної скарги!

    • Андрей Богданович

      Завжди радий допомогти!

  • Наталия

    Здравствуйте Андрей! Подобную Ухвалу получил мой родственник. Была бы Вам очень признательна, если бы Вы выслали мне образец “апеляційної скарги”. Спасибо за то, что делитесь своим опытом.

    • Андрей Богданович

      Отправил вам на почту.

      • Наталия

        Огромное Вам спасибо!!! Апеляційну скаргу получила. Удачи Вам во всех Ваших начинаниях!!!

        • Андрей Богданович

          Был рад помочь!

  • Люба

    Здравствуйте Андрей! Была бы Вам очень признательна, если бы Вы выслали мне образец «апеляційної скарги». Благодаря таким людям как Ви и не юристи взуют наших законников.Удачи Вам и всех благ.

    • Андрей Богданович

      Отправил.

  • Слава

    Здравствуйте Андрей! Подобную Ухвалу получила моя мама.Я помогаю ей готовить апелляцию Был бы Вам очень признателен, если бы Вы выслали мне образец «апеляційної скарги». Спасибо за то, что делитесь своим опытом.

    • Андрей Богданович

      Здравствуйте! Отправил вам.

  • Ирина

    Здравствуйте, Андрей. Хочу сказать что Ваша позовна заява одна из самых толковых, выложених в открытый доступ в интернете.

    • Андрей Богданович

      Это не на 100% моё достижение — за основу был взят образец на сайте адвоката Кучерявого Олега Петровича.

  • Людмила Александровна

    Добрый день! Я являюсь “Дитиной вийны” и сама составляла Административний иск с помощью сайта адвоката Олега Петровича Кучерявого. А также помогла и своим соседям в составлении этого Иска. Андрей, будьте добры, вышлите мне пожалуйста образец «апеляційної скарги» . Буду вам очень признательна.

    • Андрей Богданович

      Отправил

  • Владимир

    Добрый день! Я защищаю интересы своей мамы по выплатах детям войны, тоже составлял иск с помощью сайта адвоката Кучерявого. Требовал обязать ПФ выплатить все суммы, начиная с 2007 года, суд все же решил обязать ПФ выплатить только за 6 месяцев со дня обращения. Пожалуйста, пришлите образец апеляционной скарги.

    • Андрей Богданович

      Отправил и вам 🙂

  • Александр

    Здравствуйте Андрей! Был бы Вам очень признателен, если бы Вы выслали мне образец «апеляційної скарги» по
    «детям войны». Спасибо за то, что делитесь своим опытом и за помощь.

  • Оксана

    Добрый вечер, Андрей
    Сбросьте пож-та мне на почту, образнец “апел. скарги” дети войны. Заранее благодарю.

  • Оксана

    Андрей, спасибо за ссылку, я эту ссылку видела, в предыдущем письме.
    Я, попросила выслать иск на мою почту, т.к. по ссылке лежит сканкопия иска.
    По просьбам Владимира, Людмилы Александровны, которые находятся ниже, Вы сбрасывали иск им на почту и я подумала, что им сбрасывали документ в текстовом редакторе.
    Не сочтите за наглость, есть у вас Word документ. Спасибо.

  • Оксана

    Добрый день, Андрей,
    Не сочтите за тупость, а что значит “скорочене провадження”

  • Proha75

    Добрый вечер, Андрей
    Подскажите пож-та. Подавали икс по выплатам детям войны, суд первой инстанции отказал в возобновлении срока (подавали икс более чем за 6 мес.).
    Подали апел.жалобу в Апел. суд, но забыли в жалобе указать, что просим рассматривать без нашего участия (отец уже старенький, не сможет присутствовать). Можно ли сейчас, написать заявление о просьбе рассматривать жалобу без нашего участия, есть ли какой-то шаблон этого заявления и подавать его надо, как и саму жалобу через суд первой инстанции или можно сразу везти и регистрировать в апел. суде?
    Спасибо.

    • Когда Апелляционный суд откроет производство, напишете заявление в свободной форме.

      • Proha75

        А, как я узнаю, когда суд откроет производство и куда везти данное заявление в суд. первой инстации или сразу в апел. суд?
        Извините “чайника” за глупые вопросы.

        • Вам придёт вызов. Везти сразу в Апелляционный.

          • Proha75

            Спасибо Андрей, за подсказку. Можно узнать, как обстоят дела по Вашему делу? Судя по тому, что продолжения повествования нет, наверно не очень хорошо?

            • Да, всё глухо. Исполнитель решение не исполняет (при том, что я уже написал ряд жалоб, в том числе и в Прокуратуру), а Апелляционный суд производство не открывает — пишет, что очень много дел, и пока регистрируют дела только за май 2011 года.