МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Mar 142011
 

Київ, 13.03.2011

Відносно недавно дізнався про заснування Мерітократичної партії України (МПУ). Наразі йде збір підписів на підтримку цього рішення — це необхідно для реєстрації, згідно українського законодавства.

Дана партія дуже мене зацікавила. По-перше, цікавий підхід — «влада достойних» (саме так перекладається «меритократія» — симбіоз латинської і грецької мов). Голова партії Ігор Шевченко, у своєму виступі, говорить про один з принципів меритократії — справедлива оцінка особи, тобто коли оцінюють не за кількістю грошей чи зв’язків, а саме за якостями та діями. По-друге, один з критеріїв меритократичної влади — це служіння; саме це я вважаю головним, при здійсненні владних функцій.

Всі ці ідеї настільки мене захопили, що я навіть почав думати про приєднання до меритократичного руху. Єдине, що мене бентежило, — це якась манія власної особистості Ігоря Шевченко. Вся інформація про партію була на його власному сайті. Та й взагалі, все, що я бачив/чув про МПУ оберталося навколо Шевченко.

Оскільки я є людиною досить прямою, і якщо мене щось цікавить, то я просто питаю, я вирішив написати пану Ігорю. Я запитав його ВКонтакті, кого він бачить в якості лідера даної партії. Логічною відповіддю на це питання було б «достойну людину, яку оберуть на зборах». Чесно кажучи, приблизно цього я й чекав. Але у відповідь я отримав лише посилання на звіт про установчі збори, і про обрання його Головою. Я вирішив уточнити, чи можна це трактувати як «себе», на що відповіді не отримав до сих пір. Мабуть можна. :)

Переписка з Шевченко

Отже, моє передчуття мене не підвело. Звісно, це не означає, що я не вважаю Ігоря Шевченко достойним, але сам підхід, як на мене, вже не меритократичний.

Щодо ідеології партії, то МПУ обрала соціальний лібералізм. Особисто я є лібералом, і більш чиста ліберальна ідеологія є для мене близькою, але в даному випадку, це соціальний лібералізм, а отже центризм, а отже «і вашим, і нашим». Тобто, той самий популізм.

Якщо підводити підсумок, то особисто я не помітив, чим Мерітократична партія України відрізняється від безлічі інших політичних сил — ті самі популізм і одноосібність керівництва.

Не хочу нікого образити даною публікацією. Наші спільні, з Ігорем Шевченко, знайомі характеризували мені його як дуже гарного юриста, інтелектуала та патріота. Але партія одного лідера, як на мене, — не кращий варіант.

  • Андрій

    Я вірю в себе і в свої сили, а Мерітократія це шанс показати нову партію нову силу. Ігоря Шевченка я поважаю як засновника партіїї, а все інше залежить від нас ツ

  • Клавдия Гармаш

    У нас в последнее время любая деятельность обливается бесконечным потоком грязи.
    Я читала вашу статью и полностью с Вами не согласна: вы поспешили с обвинениями, тем более безосновательными.
    Андрей, прежде чем кого-то критиковать и обвинять, покажите на собственном примере, достижениях для хорошей жизни в Украине. Вы сделали о Игоре Шевченко такой вывод только из одного сообщения, для начала хотя бы ознакомились с его деятельностью

    http://shevchenko.ua/
    http://ru.m-p-u.org/meritokratiaSTR

    У Игоря Шевченко очень мало свободного времени, чтобы отвечать на все провокационные вопросы – поэтому он Вам кинул ссылку на сайт, вместо объяснений.
    Игорь Шевченко достойный лидер партии МПУ, думаю – он будет достойным Президентом Украины, потому что:
    – у него хорошее образование по профилю, он может грамотно управлять страной.
    – он добился всего сам и честным путем, своей головой.
    – он на сегодняшний день уже много сделал для Украины, создал:
    “Асоціація правників України”,
    “Українська Громада”,
    “Інтернет Асоціація України”,
    “Українська Асоціація студентів правників”,
    “Форум молодих лідерів України”,
    “Благодійний фонд СОС Дитяче Містечко”.
    Эти организации очень многое сделали и Игорь участвовал в их деятельности, а не только создании.
    – он любит Украину, хочет сделать ее процветающей, хочет здесь жить, а не уехать за границу, любит людей и старается для людей, отдает свое время, свои заработанные деньги, свои силы, вместо того, чтобы поехать на отдых за границу, создает здесь хорошие условия для жизни.

    Хорошие условия это когда государство и власть существуют для народа, а не народ – для государства. Здесь более детальная информация –
    http://ru.m-p-u.org/meritokratiaSTR

    Давайте относятся друг к другу с уважением, помогать друг другу и действовать в конструктивном направлении.
    Цель конструктивной критики – конкретные предложения по устранению недостатков или решения, устраняющие возникшую проблему. Возьмите на себя ответственность, предложите свое решение. А предложили – делайте! Ведь цель у нас одна – процветающая Украина!

  • Andy

    Андрію, у світлі останніх подій мушу визнати свою неправоту і принести вибачення. Пан Шевченко самостійно йде на вибори 2012…

    • Розкажіть, будь ласка, детальніше.

    • Клавдия Гармаш

      Мне тоже очень интересно, что это за новости и события?!
      Возможно, это влияние очередной провокации.
      Надеюсь все-таки услышать ответ.