Київ, 16.03.2011
В світі прийняття Податкового кодексу, а саме, через унеможливлення працювати за спрощеною системою оподаткування, я вирішив виказати протест діючій владі у вигляді припинення здійснення підприємницької діяльності. В даній публікації я розкажу про свій досвід з цього питання.
Для того, щоб внести до Єдиного державного реєстру запис про припинення здійснення підприємницької діяльності, треба подати Державному реєстратору заяву та документ, що підтверджує оплату за публікацію повідомлення (п. 1 ст. 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців»). Додаткових вимог законодавством не передбачено, але державний реєстратор вимагає, щоб документи подавались або на особистому прийомі, або надсилались поштою (при цьому підпис на заяві повинен бути посвідчений нотаріально).
В відділі державної реєстрації постійно величезні черги (у всякому випадку в Подільському районі), попасти на особистий прийом дуже складно – для цього треба вистояти понад декілька годин.
Так як законодавством обов’язковість особистого прийому державним реєстратором не передбачена, я вирішив подати документи через канцелярію Подільської районної в місті Києві державної адміністрації. На що, майже через місяць, отримав відповідь, за підписом заступника Голови Подільської РДА Стволова Віктора Леонідовича, в якій зазначалось, що мені необхідно подати документи на особистому прийомі, або поштою.
Розуміючи, що майже місяць втрачено, я написав скаргу на ім’я Голови Київської адміністрації Попова Олександра Павловича. В даній скарзі я просив, окрім вирішення мого питання, організувати роботу державного реєстратора належним чином і перевірити професійну придатність заступника Голови Подільської РДА Стволова В. Л. і, у випадку непридатності, — звільнити з посади.
Ось тут почалось найцікавіше. Через деякий час мені подзвонив Віктор Леонідович Стволов і почав розповідати як погано я поступив, що написав на нього скаргу. Яке взагалі я мав право таке робити, адже він державний службовець і в двічі мене старший за віком. А хто я взагалі такий? Що його ніхто не звільнить, бо таких скарг надходить дуже багато (тобто сам визнав, що це дійсно є проблемою не в мене одного?). На що я йому розповів, що він, як і будь-який інший державний службовець, існує на податки, в тому числі і мої, і повинен працювати на благо громадян. Після цього роз’яснення, Стволов запропонував мені підійти на особистий прийом до начальнику відділу державної реєстрації, якому він попередньо зробить дзвінок. Що я і зробив. Начальник дійсно добре мене прийняв, зареєстрував заяву і видав на руки опис, підтверджуючий її подачу.
Хочеться звернути увагу на наступне. Якщо, з точки зору закону, Стволов дійсно був правий, чому пішов на зустріч і запропонував цей VIP-прийом? А якщо величезні черги це недоробка влади, то чому це питання до сих пір не вирішено? Коли я реєструвався як підприємець, черги були такі самі, а минуло вже більше п’яти років.
Повертаючись до теми мого протесту проти Податкового кодексу. Я збираюсь ставати на облік в Державній службі зайнятості і отримувати допомогу по безробіттю. Якщо влада не може створити належні умови, щоб я сплачував податки, — нехай тоді не тільки їх не отримує, а й виплачує допомогу.